3 Ocak 2013 Perşembe

KENDİMİ DÖVDÜRÜYORUM :) !

Herkese merhabalar

Aklımın ermeye başladığı yaştan beri her sene mutlaka ''dövme yaptırıcam ben '' diye ortalıklarda dolaşırım.Geçen senede çok istemiştim ama bir türlü kendimde o cesareti bulamamıştım yine bu sıralar şiddetli bir şekilde kendimi güzel bir dövdürüyüm diyorum :)) ama öyle kocaman bir şey değil istediğim sırt bölgemde omuz altıma her zaman görmeyeceğim,sıkılmayacağım,ufak ama anlamlı birşey olsun diyorum.

Tabi böyle düşünüyorum ve aklıma klasik soru geliyor ''acıyor mu ? '' bu soruyu sormak saçma geliyor aslında ..sonuçta yaptırdığımız keyfi bir şey ve acı eşiği insana göre değişiyor ama yinede bölgesel olarak gerçekten acıdığı kanıtlanan yerlerin olduğunu biliyoruz özellikle ince derinin olduğu ( bilek içi,ayak bileği,ayak üstü,bel vb ) bölgelerle,kemik üzerine gelen bölgelerin fazlasıyla can yaktığı halk arasında konuşuluyor ve derecelendiriliyor.

Bu durumda yine sizden, dövmesi olanlardan,bir tane yaptırdım hızımı alamıyorum diyenlerden,yoo hiç acımadı ya da valla ben bayıldım acıdan diyenlerden kısaca gerçekten bu konu hakkında bilgisi olanlardan akıl istiyorum.Şekil tabi ki kişisel bir tercih ama şu her dövme yaptırmak isteyeni frenleyen acı konusunda azıcıkta olsa beni bilgilendirirseniz sevinirim tabi boyutun ufak ve yapılan bölgenin sırt kısmı olduğunu düşünerek :) he birde yaptırdığınız yeri de belirtirseniz pek mesut olurum malum hijyen ve profösyonellik bu konuda çok önemli !

Yorumlarınızı bekliyorum , aydınlatın şu elida kulunuzu :)

4 yorum:

 1. merhaba,

  bende 4 adet dövme var, bir tane yaptırdım hızımı alamadım diyenlerdenim :)
  ilk dövmem göbek kısmımda 15 küçük yıldızdan oluşuyor, uzun zaman önce yaptırdım, acıdığını hatırlamıyorum.
  ikinci dövmem blogumda detaylarını görebileceğiniz ayak bileğimin arka kısmında pembe bir fiyonk, bu çok acıdı diyebilirim.
  diğer ikisi ise el bileğimin dış kısmında, sağ tarafta ismimin (fahriyetuğbas)
  yazılı olduğu imzam, sol tarafta minik bir kalp var. bunların acıma durumu da şöyle; kalp hiç acımadı çok küçük çünkü, imza ise biraz uzun olduğundan elime yakın kısımları çok az acıdı.

  bu deneyimlerinden şunu çıkardım, renkli dövme daha çok acıyor :)

  yıldızları evde yapırmıştım, diğerlerini hijyen ve el becerisi açısından şiddetle tavsiye edebileceğim yeşilköyde etiket tattooda yaptırdım.

  çok yazdım galiba, merak ettiğin başka bir şey olursa fahriyetugbas@gmail.com dan ulaşabilirsin ;)

  YanıtlaSil
 2. Yok canım estağfurullah ne uzunu müthiş açıklayıcı bir yazı olmuş çok teşekkür ederim :) Evet ayak bileğinin arka kısmında ki dövmeler çok estetik duruyor ama ne yazık ki çok acıyormuş :( ve dediğin gibi renkli dövmeler konusunda hem fikiriz mantiken daha uzun sürdüğü için bende öyle düşünmüştüm :) Dövmecinin yeşilköyde olması süper bende bakırköy,yeşilköy o civarlarda arıyordum hemen bakıcam tekrar çok çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. rica ederim :)

   he bi de eli hafif dövme konusunda, bu da dipnot olsun ;)

   Sil
  2. Valla gazaa geldim :) çok saol

   Sil

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen mesaj bırakınızzzzz , mutlaka bırakınızzz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...