28 Kasım 2013 Perşembe

''FATMA ANA'NIN ELİ'' / ''FATİMANIN ELİ'' FİGÜRLÜ KOLYELER !

Herkese günaydınlar ve güzel günler
Başlıktan anlayacağınız üzere günün konusu son dönemlerde moda olan bir aksesuar figürü.


Fatma Ana'nın eli ...
İslam ve musevi dünyasını bir araya getiren bu simgenin hikayesi şöyle ;
Hz.Fatma'nın mutfakta helva pişirirken kocası Hz.Ali'yi genç ve güzel bir odalıkla görünce farkında olmadan pişen helvayı eliyle karıştırmaya devam etmesinden doğmuştur.Hz. fatma sıcak helvayı eliyle karıştırdığı halde eline bir şey olmadığı için o günden sonra o elin kutsallığına,yenilmezliğine ve gücüne inanılır.
Kimi bu figürü beğendiği için kimide anlamını bilerek uğur,şans getirdiğine inandığı için kullanıyor ama tasarımcılar dünya çapında bilinen bu simgeyi koleksiyonlarında mutlaka kullanarak adlarını duyurmaya çalışıyorlar ki artık günümüzde nazar boncuğu kadar bilinen bir simge Fatma ana'nın eli ...

Aslında ben bugün kolyeleri baz alarak bir yazı hazırladım size ama bu simge çantalarda,tüm aksesuar çeşitlerinde,tshirt baskılarında ve aklınıza gelebilecek tüm hediyelik eşyalarda kullanılıyor artık ve tabi bunları kullanan sadece biz değil Madonna başka olmak üzere bir çok ünlü bu simgeyi üzerinden çıkarmıyor.

Sizde bu simge'den ürünler arıyorsanız öncelikle lidyana.com'u ziyaret etmenizi tavsiye ederim.Aksesuar konusunda baya bol seçenek var :) 
sevgiler 
2 yorum:

  1. bende bu kolyelerı bıleklıklerı sac aksesuarlarını cok sevıyorum bu arada canım cekılısıme bekleırm

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok saol canım hemen bakacağım :)

      Sil

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen mesaj bırakınızzzzz , mutlaka bırakınızzz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...