14 Ocak 2014 Salı

MAKYAJ FIRÇALARIM !

Herkese mutlu günler !

Haftanın ilk yazısında uyarımı yapmam gerekirdi aslında çünkü bu hafta fazlasıyla kozmetik içerikli bir hafta olacak bilgilerinize

Malum bu sıralar en gözde kozmetik aksesuarları fırçalar ..zamanında fırçanın f sinden haberimiz yokken ellerimizi kullanarak bir çok makyaj hatası yapmışızdır eminim ama hem homojen görüntüler hemde sağlıklı bir cilt için uzmanlar mümkün olduğunca el uygulamalarından kaçınmamızı söylüyor.

Ben ilk bilinçli fırça alışverişimi geçen sene yapmış biri olarak daha önceleri özel günlerle markaların şunu şunu alırsanız fırça seti bedava gibi promosyonlarından elde ettiğim fırçalarımında bu sayede ne işe yaradığını öğrenmiş oldum kendime ufak çapta da olsa mini bir fıra koleksiyonu yaptım tabi hazır konu açılmışken de real tecniques dende bir fırça setimin yolda olduğunu belirtmek isterim :)

Gelelim fırçalarıma ve özelliklerine ....1-Shiseido pudra fırçası : Bir promosyon ürünü olan bu fırçanın ne yazık ki üzerinde numara yazmıyor.
Kendisi geniş ağızıyla ve sık kıllarıyla toz ürünler için ideal bir fırça .
Ben pudra daha doğrusu bronz pudra uygulamarında kullansam da rahatlıkla toz allık fırçası olarakda kullanabilirsiniz ama kontür uygulamaları için uygun değil onu şimdiden belirteyim.


2-Real Techniques expert brush : Ürün açıklamalarına ve deneyimlerime göre bu ürün likit formda ki ürünler için oldukça uygun bb krem,fondöten,sıvı aydınlatıcılar vs. ürünler için rahatlıkla kullanılabilir.En büyük özelliklerinden biri yıkandıktan sonra çok çabuk kuruyor olması ve uygulamalarda yüzde her hangi bir fırça izi bırakmıyor olması .


3-Shiseido mini fırça :   Yine üzerinde her hangi bir numarası olmayan shiseido fırçalarımdan biri .Bu fırça tipi itibariyle diğerlerinden daha ufak ve yine toz ürün uygulamaları için ideal.Tüm yüz için kullanılmasa da özellikle sabitleme uygulamaları , toz yapıda ki aydınlatıcılar ve istediğinize göre toz allıklar içinde kullanabilirsiniz.

4-Eco tools yassı fırça : Bu fırçası kapatıcı uygulamaları için hesaplı bir ürün ararken gratis mağazalarında keşfettim bu tarz fırçalar yassı fondöten fırçası olarak geçsede hiç bir zaman fondöten uygulamadım çünkü boyutu itibariyle tüm yüze fondöten uygulamanın eper vakit kaybettiriceğini düşündüm bu yüzdende aydınlatıcı ve kapatıcı uygulamaları için makyaj çantamın vazgeçilmez fırçalarından biridir tabi ki sıvı formlar için uygundur.


5-Make up for ever 55N :   55n bir fondöten fırçasıdır.her ne kadar hayalimde bir mac fırça olsa da tesadüfen edindiğim ve yaklaşık 2 senedir kullandığım bir markadır.İlk uygulama dönemlerinde kıllarında 3-5 dökülmeye rastladım ama ilk yıkamadan sonra bu sorun ortadan kalktı.Sıvı formada ki fondötenleri güzelce yayıyor , fırça içi bırakmıyor, normal zamanda kuruyor ve kolay temizleniyor.Bunlar dışında şu sıralar almak istediğim fırçalardan biride yassı kontür fırçası . Mac 163 bu konuda ki favorim tabi ki :) 


Bu 5li dışında göz makyajlarım içinde kullandığım fırçalarım var tabi ki onlarda ileleyen günlerde sizlerle olacak takipte kalın :) 

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen mesaj bırakınızzzzz , mutlaka bırakınızzz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...