5 Şubat 2014 Çarşamba

M.A.C'DEN NELER ALALIM ?

Herkese mutlu günler

Bugün aslında benimde ara ara düşündüğüm ve ilk alışverişim esnasında tecrübelilerden yardım aldığım bir konudan bahsetmek istiyorum.
Bayanların mac kozmetiğe olan sevdasının ayrı bir boyutta olduğunu hepimiz biliyoruz.Yeni koleksiyonlar anında tükeniyor,dilden dile gezen ürünleri suyunu çekiyor,bir ürün beğenilmese bile üzerine günlerce konuşuluyor ve her kaliteli marka gibi ne yazık ki fiyatları da herkesin bütçesine uymuyor.


Elinde kısıtlı bir bütçeyle ne alırsam hakkını verir ? sorularını fazlasıyla işitiyorum bu sıralar bende kendi gözlemlerime göre mac kozmetikten ne alırsanız gerçekten  memnun kalırsınız ? sorusunun cevaplarını vereceğim

1-Pro Longwear fondöten : 
Özellikle yağlı ciltlere önerebileceğim doğal bitişli bir fondöten,gün içinde ki yağlanma oranını en aza indiriyor,çok mat bir yapısı yok ama yüzdeki duruşu sizi rahatsız etmiyor,kapatıcılığı orta derecede ve toplamda 14 renk seçeneği bulunuyor.Kendi renginizi mac muaları eşliğinde bulursanız çok memnun kalacağınızdan eminim .


2-Prep+Prime Highlighter : Bu ürün bir aydınlatıcı ama ben zaman zaman kapatıcı olarak da kullanıyorum çünkü bir aydınlatıcıya göre kapatıcılığı ve yapısı oldukça iyi,tesadüf sonucu araştırmadan aldığım bir üründü ama fazlasıyla memnun kaldım.4 renk seçeneği var.Mac mağazalarına yolunuz düşerse denemenizi mutlaka tavsiye ederim.

3-Paint pot : Kremsi bir far olan bu ürün doğal göz makyajları için oldukça kullanışlı bence.özellikle soft renklerini tercih ederseniz zaman zaman far bazı olarak kullanmanız bile mümkün,takip ettiğim bazı makyözlerin favori ürünleri arasında olan bu ürünü ben yaklaşık 2 sene önce almıştım ve makyaj çantamın demir başıdır.Mac den illa far alacağım diyorsanız toz farlarından önce bu ürünü incelemenizi tavsiye ederim.22 adet renginin de olduğunu hatırlatmak isterim :)

4-Mac rujlar : Aslında bu madde herkesin zevkine göre değişse de yinede mac de favori olan bazı rujlar var.Ben özellikle nude tonlarda ki rujlarını çok başarılı buluyorum ama cilt renginize göre uygun olan nude rengi bulmanız önemli aksi halde benim gibi meşhur kinda sexy renginde hortlak gibi durmanız olası :) bende kinda sexy yerine hem biraz mercan tonlar içeren hemde her makyaja uyan shy girl i tercih ettim ve bence bu renk doğal gelin makyajlarının favorisi olmalı.

5-187 Duo Fibre fondöten fırçası : Kuşkusuz mac in en ünlü ürünleri fırçaları ama ne yazık ki sadece mac de değil diğer tüm markalarda kozmetik fırçaları pahada ağır oluyorlar.Kafanıza macden bir fırça almayı koyduysanız ama karar veremiyorsanız detay fırçalarını sonraya erteleyerek kesinlikle mac 187 numaralı likit ürünleri cildinize uygulayabileceğiniz fırçayı öneriyorum.


6-Mac fix plus su : Genelde makyaj sabitleyici olduğu söylense de bu tabir bu ürün için yanlış bir tespittir evet makyajı sağlam tutmaya yaradığı bir gerçek ama asıl amacı içerisindeki mineral ve vitaminlerle makyaja taze bir görüntü vermektir Hatta profesyonel eller bu ürünü fırçalarının ucuna sıkarak kullandıkları toz ürünleri dahada canlı hale getiriyorlar.Makyaj severlerin dolabında durması gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum. Özellikle yazın yapılan makyajlarda cildi oldukça ferahlatıyor.

7-Fırça Temizleyici : Kozmetik fırçalarının temizliğinde tam anlamıyla titiz olan kişilerin edinmesi gereken bir ürün özellikle aynı fırçayı birden çok kişide kullanmak zorunda kalan makyajcılar için pratik kullanımıyla ve hızlı kurumasıyla ünlü başarılı bir fırça temizleyici .

8-Pro Longwear Concealer : Aslında bu maddeyi bende ne yazık ki edinemedim internetten almak istemediğim için mac mağazalarını ziyaret etmem zaman aldı.Şu ana kadar kullanan herkesin fazlasıyla memnun kaldığı bir ürün özellikle kapatıcılık konusunda fazlasıyla başarılı olduğunu duydum.En kısa zamanda edinmeyi düşünüyorum eğer sizinde aklınızda bir kapatıcı almak varsa bakmanızı tavsiye ederim.

Bu listeye farlar,kalemler,allıklar vb. bir sürü ürün eklenebilir ama genel olarak benim kullanıp gerçekten memnun kaldığım ürünler bunlar. Ürün başlıklarına tıklayarak mac in online sisteminden ürünleri daha detaylı inceleyebilirsiniz .
Sevgiler :)

2 yorum:

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen mesaj bırakınızzzzz , mutlaka bırakınızzz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...