15 Nisan 2014 Salı

2 GÖZ 2 FIRÇA : MAC 224 / ECO TOOLS FIRÇA !

Herkese günaydınlar ve güzel günler

Aslında dünden belirtmem gerekirdi ki bu hafta bol kozmetik ve cilt bakımı içerikli geçecek diye çünkü elimde yeni aldığım,tesadüfen aldığım ve uzun zamandır kullandığım bir sürü ürün birikti size anlatacak.
Bugünün konusu göz makyajları ...
Ben Hafta içleri pek makyaj yapmadığımı bolca belirtmiştim size ama yapsam bile öyle farlar,kontürler,eyelinerlar falan dahil olmuyor makyajıma çünkü sabah yarım saat fazla  uyumak daha cazip geliyor :)


Yukarıda ne kadar makyajsız geziyorsam haftasonuda tam tersi oluyor :)
Bu sıralar fazlasıyla göz makyajlarına,far paletlerine ve kirpiklere takmış olduğum için tabi ki de işe en sevdiğim dumanlı,buğulu sitillerde makyajları araştırmakla başladım .Evde kendi kendime yaptığım denemelerde hep bir şeyin eksik olduğunu farkettiğim de meğersem benim Mac 224 nolu fırçam yokmuşşşşşş dedim :)

MAC 224 

Şaka bir yana blending diye adlandırılan gözümüze sürdüğümüz farları birbirine karıştırıp,harmanlayıp daha buğulu bir görüntü veren fırçaları duymuşsunuzdur.Mac 224 de aynen öyle bir fırça.
*Yumuşak kıllarıyla gözü çizmeyen,
*Kaş kemiğinize oturtup ileri geri hareketlerle farları karabileceğiniz
*Ve benim gibi beceriksiz bir insana bile makyajını nerede yaptırdın diye sorduracak bir fırça.
*Kolay yıkanan,kolay kuruyan
*Yıkandıktan sonra kılları sertleşmeyen bu fırça benim şu ana kadar yatırım yaptığım fırçalar arasında en içime sineni diyebilirim.
*Fırçayı daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklamanız yeterlidir.

ECO TOOLS : FULL EYE SHADOW BRUSH 

Mac'in fırçaları gibi belirli numaralarla adlandırılmayan gratiste,watsonsda hatta macrocenterda bile satılan hesaplı tahta saplı fırçaları mutlaka görmüşsünüzdür.Eco tools fırçaları benim severek kullandığım,fiyatlarına göre beklentilerimi sabit tutarak beni hayal kırıklığına uğratmayan fırçalarımdır.
Aldığım bir kaç fırçanın arasında yine severek kullandığım far fırçamı da size anlatmayı bir borç bildim kendime :)
*Tahta saplı
*Kılları sık ve mac e göre daha sert ama ikisininde kullanım alanları farklı olduğu için bu gayet normal
*Bu fırçayla blending yani;karıştırma,harmanlama yapamıyorsunuz ama o işlem için zemin hazırlayabiliyorsunuz o yüzden mac 224üm ve bu fırçam bir ekip :)
*Önce bu fırçayla kullanacağınız farı tampon hareketlerle yaymadan sürüyorsunuz sonrada karıştırma fırçasıyla farları karıştırıyorsunuz.
*Kolay yıkanıyor,kolay kuruyor
*Fırça fiyatları ne yazık ki ucuz olmadığı için bu markanın diğer fırça modellerinide hem hesaplı hemde işlevsel olmasından dolayı tavsiye ederim.


Yukarıda ki 2 fırça bana neredeyse bütün göz makyajlarımda yardımcı olan aksesuarlarım.Kullandıktan sonra yıkayarak farklı renklerde sıkıntı olmaması için bir sonraki uygulama için hazırlıyorum.Eğer aklınızda göz makyajı için az ve öz bir fırça seti oluşturmak varsa bu 2 fırçayı tavsiye ediyorum .Tabi makyajlarınız da daha profesyonel detay çalışmaları yapıyorsanız uygulama alanlarına göre fırça ayrımları için mac mağazalarına uğramanızı tavsiye ederim :)
Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen mesaj bırakınızzzzz , mutlaka bırakınızzz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...