17 Nisan 2014 Perşembe

CİLDİMİZE DE BAHAR GELSİN Mİ ?

Herkese güzel günler
Havaların yavaş yavaş ısınmaya başlamasıyla özellikle nemli memleketlerde yaşayanların en büyük sorunlarından cilt yağlanması,parlaması,yapış yapış olma mevsimi de göz kırpmaya başladı.

ve tabi güneşin ucundan ucundan göz kırpmasıyla ister istemez hatta biz farketmesek de yüzümüz ve kollarımızda ten rengi olarak farklılık gösterebiliyor ve kışın kullandığımız birebir uyumlu fondötenler ne yazık ki bizi ruhani görünümlere itebiliyor :)


Konu biraz dağılsa da asıl amacım kışın kullandığımız,ağır,kapatıcı,yoğun fondötenlerin çekmecelere kalkma vaktinin geldiğini müjdelemek ti.Müjde mi veriyorum ama yüzümüzde ki renk eşitsizliklerini,yer yer kızarıklıkları örtüp canlı ve taze bir görünümü hangi ürünlerle sağlayacağız işte bende onu merak ediyorum.

Merakımı gidermek için bu hafta baya araştırma yaptım.Su bazlı fondötenler,bb kremler,cc kremler bu sorunlara çözüm ama hangi markalar cildimize uyar,hangisi gerçekten vaatlerini yerine getiriyor inanın bende bilmiyorum :)

Bloglardan,güzellik gurularından ve çevremden gözlemlediğim ve edindiğim bilgilerle bir kaç markayı kıskaçıma aldım ama satın alma kararsızlığımı sizinle yenmek istedim

1-Clinique bb / cc kremler : Özellikle cc kremlerinin yağlı ciltlere uygun olduğunu ve hafif kapatıcılıkla canlı ve eşit renkte bir görüntü verdiğini öğrendim.Mat bir ürün olmadığı gibi cildi de yağlı göstermiyormuş.Bloglarda ki örnek görsellerle ilk olarak kesin bu ürünü alıyorum diye niyetlendim ama ne kadar çok seçenek o kadar çok kafa karışıklığı ..buyurun alt satırlara ...


2-Benefit Big Easy bb krem : Benefitin yeni ürünlerinden biri olan big easy'in vaat ettiklerini okuyunca açıkçası çok heyecanlandım.Makyaj altınada rahatça kullanılabilen ürün pudramsılaşan yapısıyla özellikle yağlı ciltlere tavsiye ediliyor.Yeni bir ürün olduğu için yerli bloglarda hiç detay okuyamadığım ürün benefit ürünlerine olan güvenim ve kalite konusuyla acaba bunumu alsam dediğim listemin 2. sırasına oturdu :S


3-Lancome fondötenleri : Aslında bu listeye amacım hiç fondöten sokmamaktı ama lancomeun fondötenlerinin hafifliğini ve farklı isteklere göre olan seçeneklerini bilirsiniz, acaba diyerek bir araştırmada lancome ailesinde yaptım ama yine bir sonuca varamadım


4-Esste Lauder bb / cc kremler : Aynı clinique gibi 2 farklı tipte bb ve cc kremi olan marka bu sıralar bloggerların gözdesi.Online alışveriş sistemini açtığı günden beri tanıtım amaçlı ürünler gönderen esste lauder ünlü bloglar tarafından oldukça tavsiye ediliyor.


5-Missha bb kremler : Aslında benim favori bb krem markam tabi ki missha nın ürünleri. Cildi beyazlatma,pürüzssüzleştirme görevini edindiği için yaz aylarında bembeyaz gözükmek istemediğim için bu ürünü yaz sonunda kullanmaya başlıyorum bu sayede geçen sene yüzümde güneşten dolayı olan çilleri,lekeleri bu krem sayesinde kurtarmıştım.Bu tarz sorunlarınız varsa özellikle aşağıda ki görselde bulunan missha perfect cover bb kremini sizlere tavsiye ediyorum.


6-Make up for ever hd fondöten : Bütün kış hadi şu elimdekileri bitireyim alayım dedim ama ne yazık ki kış sonuna yetişemedim.Daha önceleri bir yaz ayında almaya niyetlendiğimde sıcak havalar için ağır bir fondöten olduğu söyleyip beni vazgeçirmişti mualar ama bu sıralar yine bloglar arasında dilden dile yayılan hafif ve örtücü olma özellikleriyle fazlasıyla aklımı karıştıran ürünlerden biri.


Yukarıda sıraladığım ürünlerden sizin kullandıklarınız ve favorileriniz hangisi ? sizce hangi ürünler yaz aylarına uyumlu ? hadi pamuk parmaklar klavyeye :)

(görseller:lancome fondöten çizelgesi moda prensi blogundan alınmıştır )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen mesaj bırakınızzzzz , mutlaka bırakınızzz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...