26 Mayıs 2014 Pazartesi

SİGMA F80 ''FLAT KABUKİ''FIRÇA !

Herkese günaydınlar ve mutlu günler
Kozmetik içerikli tüm yazılarımda eğer dikkat ettiyseniz geçtiğimiz senelerde hiç bir ayrıntıdan anlamadığımı,fırça kullanmadığımı vb. detayları bolca veririm ama 1-2 senedir bloglar sayesinde pratikte işinin ehli olan bir makyöz kadar teorik bilgiye sahip olduğumu-muzu iddia edebiliriz bence :)

Şaka bir yana bilinçli bir şekilde gereksiz ürünlerden kaçınarak yaptığım ( yalana bakkk :) )  kozmetik alışverişlerinde ileriye dönük olarak düşündüğüm ve verdiğim ücrete değen tek şey aldığım,aldığımız fırçalardır.


Sigma markasının F80 nolu flat kabuki isimli fırçası da yukarıda ki tasvirlere fazlasıyla uyup hakkını veren fırçalarımdan biridir.

*Yabancı bir bloggerın makyaj yaparken ki kullandığı etkileyici bir videoda keşfettiğim ve saniyesinde almaya karar verdiğim fırça instagram hesapları,gittigidiyor mağazaları vb. yerler dışında ne yazık ki ülkemizde satılmıyor.
*Aslında yukarıda sıraladığım yerlerden kolayca bulmak mümkün ama fiyatlarda inanılmaz bir fark oluyor . O yüzden almaya karar verirseniz iyice araştırın .
*Ben meşhur cloud10beauty sitesinden aldım,daha önce real tecniques fırça seti aldığım site gayet güvenilir ve şok edici şekilde 2 günde bana kargomu,hasarsız bir şekilde gönderdi.


Gelelim fırçanın genel özelliklerine ve yorumlarıma  ; 
*Flat kabuki adıyla satılan fırça yassı görünümüyle kusursuz sürüşü garanti ediyor.
*Sentetik,sık ve yumuşacık tüylere sahip olan fırça ilk bakışta ürünü fazlasıyla emer hissi veriyor ama hiç alakası yok bu konuda gayet ideal bir emiş gücü var ki bu konuda yere göğe sığdıramadığımız rt fırçalar bence sınıfta bırakılası.
*Her türlü likit,sıvı ürünü cildinize iz bırakmadan ve pürüzsüz bir şekilde sürüyor hatta ben sadece fondöten,bb,cc krem değilde zaman zaman aydınlatıcı ve kapatıcılarımı da uyguluyorum çünkü yumuşaklığı ve şekli itibariyle göz altını çok iyi kavrıyor.
*Duruşunu beğenmediğim için ne zamandır kullanmadığım bir fondötenimi bu fırça sayesinde yeniden keşfettim,çünkü bu fırçayla sürülen ürünler gerçekten süper duruyor.Yukarıda gördüğünüz resimlerde fırçayı özellikle kirli bir şekilde göstermek istedim,gayet sıvı ürünler kullandığım halde fırça kılları tel tel açılmıyor ve ıslak kalmıyor.

Şu zamana kadar almadığım için pişman olduğum fırçalardan biri , eğer aklınızda iyi bir fondöten fırçası almak varsa ucuza tasarruf yapacağım diye 2 gün sonra dökülen ve keçe gibi olan fırçalardan uzak durmanızı öneririm.

Sevgiler ..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen mesaj bırakınızzzzz , mutlaka bırakınızzz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...