13 Haziran 2014 Cuma

AZICIK LAFLAYALIM !

Herkese haftanın en sevilen gününden günaydın :)

KONU 1 : OKULLAR KAPANIYOR 

Ben öncelikle bugün cuma diye pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim çünkü cumarteside çalışan bir insan olduğum için bana değişen bir şey olmuyor,benimki sadece avuntu ..

Yanlış bilmiyorsam bugün itibariyle okullar kapanıyor ve öğrenci arkadaşlarımız karne alıyor ya da mezun oluyor.Ne kadar heyecanlı bir durumdu bugün bizler içinde, serbest kıyafet olduğu için günler öncesinden ne giyeceğim derdine düşülürdü , hele bile okulda uzaktan uzağa platonik bir sevdiğin varsa o gün bitmesin diye dua ederdin çünkü 3 ay göremeyecektin,karneler alınınca lise statüsündeysek çıkışta birşeyler içmeye dönemin popüler kafelerinden birine gidilirdi 30 kişi minibüsle canım :)

Bide 1 hafta öncesinden karnesini alıp çoktan tatil yoluna düşenler vardı bide onlar okulun popüler çocukları her daim okul yönetiminden torpilli,karnesi iyi ve mutlaka güzel bir beldede yazlıkları var hahahha :)

Anlamsız ama güzel senelerdi bence liseyi bitireli 10 sene olduğunu düşündükçe hele bide üniversite bitimine 6 sene ekleyince bazen bunalıma girip panik olmuyorum desem yalan söylemiş olurum.
Okulların kapanmasına bir tek istanbullular sağa sola kaçıyor trafik mis gibi oluyor diye seviniyorum yalan yok :)

KONU 2 : TATİL YAP EY TAKİPÇİ ..

Geçtiğimiz hafta şunu anladım ki tatil,kaçamak gezi veya adı her neyse 2 gün bile yapılan aktivite motivasyonun kralıymış.Yeni işe başlarsınız izin hakkınız olmaz anlarım,veya istediğiniz tarihlere uygun olmazsınız anlarım,veya sene içinde çok harcama yapmışsınızdır tatil lüksüne ayıracak bütçeniz yoktur onu da anlarım ama ...tüm fırsatları varken işkoliklikten,kariyer derdinden yazın ofisten çıkmayanları anlamam,şu ana kadar mezara para götüren görmedim ki napolyon bile havasını aldı bu konuda o yüzden saçmalamayın derim:) baktınız yanınıza kimse gelemiyor sizde tek başınıza gidin maksat kafa dinlemek zaten ..

KONU3 : BODRUM OUT ÇEŞME İN ..


Mazaginsel bir konu başlığıyla tekrar selamlar ..hani şu lüks sevdasına düşüp , bodrumda bir halt varmış gibi her sene tee kışın yerini ayırtan arkadaşlar vardır ..takıntılılardan bahsediyorum ...eğer onlardan biriyle karşılaşıp fikir sorarsanız hiç dinlemeyin çünkü geçen sene olduğu gibi bu senede çeşme tatili bodrum u ezip geçecek ...eğer hala tatil rotanızı belirlemediyseniz elinizi baya çabuk tutarak çeşme,alaçatı taraflarında araştırma yapın  derim :) he sakın yanlış anlaşılmasın bodrumunda süper yerleri var ama deniz konusuda çeşme 3-0 falan önce :)

KONU4: NE OLACAKKK HALİMM ? ..

Şu an 27 yaşında bir kızcağız olarak son zamanlarda kendimi ve yaşantımı fazlasıyla sorgulamaya başladım
böylemi gidicek bu hayat?keşke okulu bitirmeseydim?Hayatım boyunca böylemi yaşayacağım? ve  alayına isyan ...modunda geçen günlerime geçen gün internetten okuduğum bir yazıyla cevap buldum ....
27 YAŞ SENDROMU :) ne kadar doğrudur bilmiyorum ama google da azcık dolanınca hakikaten 27 yaşa özgü bir durumun olduğunu farkettim.20lerden sıyrılma,30a çok yaklaşma durumundan dolayı kişi panik oluyormuş ve kendine anlamsız ve isyankar sorular soruyormuş sürekli ,yaşla ilgili hiç bir takıntım yok ama bazen bende çok boş yaşadığımı düşünüyorum yalan değil ...

KONU5 : DÜĞÜNLER DERNEKLER 

Hayatım boyunca düğün,dernek vb. organizyonlarla geçirdiğim en yoğum 1,5 seneyi geride bıraktım.Tüm arakadaşların aynı zamanlarda evlenmesi vs. derken her hafta 1 düğün yada kına yadaa nişana gittim hatta bazı zamanlar tarihler bile çakıştı :) Yalan yok kime sorsanız söyler :) Gide gele o kadar farklı tarzda organizasyonlar gördüm ki daha evlenmeyip düğün için araştırma yapanlara tavsiyelerim daha doğrusu notlarım olacak ...
*Öncelikle herkesin kendi bütçesi olduğu halde siz çırağan sarayında da yapsanız , mahallenizde ki düğün salonunda da yapsanız kimseyi memnun edemeyeceksiniz bunu bilin
*Yukarıda ki memnun edememe durumu yanlış anlaşılmasın sakın tabi kide böyle bir durumunuz yok ama yinede herkes bol bol yorum yapıyor,bilip bilmeden.. siz duymamazlıktan gelin,canınız sıkılmasın önemli olan sizin o gelinliğin,damatlığın içinde kendinizi rahat hissetmeniz ve gerçekten sevenlerinizle,sevdiklerinizle eğlenmeniz gerisi teferruat ve fazlasıyla masraf ...
*Eğer kardeşiniz veya kardeşiniz kadar yakın sizi yarı yolda bırakmayacak bir arkadaşınız varsa çok şanslısınız çünkü organizasyon durumlarını ona emanet edebilirsiniz,böyle birine gerçekten ihtiyaç duyuluyor.
*O dönemler çok koşturmacalı geçiyor malum 1 gün bile boş geçemiyorsunuz bu yüzden çiftler arasında yada aileler arasında gerginlikler olabiliyor aman dikkat sular ısınmaya başladığı anda herkesi o ortamdan uzaklaştırmak sonradan pişman olmamanızı sağlayacaktır.
*Yapı olarak rahat insanlar olabilirsiniz ve ben son dakikacıyım diyebilirsiniz ama inanın bu durumlarda o iş sakat oluyor sonra çok pişman olursunuz bu yüzden oyalanmamanızı tavsiye ederim.
*Tüm hazırlıklar aşağı yukarı tamamsa size düğünün en can alıcı özelliğini söylüyorum :) Müzik ...bir düğünde müzikler kötüyse,ses sistemi aksıyorsa kimse kusura bakmasın ama bende bu durum hakkında yorum teyze olurum :)o yüzden ucuza kaçmak adına bu konuyu es geçmeyin ..

Bugün içimden böyle bir yazı yazıp sizinle muhabbet etmek geldi spontene şekilde :) ara ara yine yaparım
Herkese iyi haftasonları :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen mesaj bırakınızzzzz , mutlaka bırakınızzz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...