31 Ocak 2014 Cuma

HE HE CUMA HE !

Herkese günaydın :) 
Şu an bu satırları gözümden uyku damlayarak yazıyorum çünkü önceki günlerde zamanlayıcıya yeni yazı ayarlamamıştım ve ayarlayamadığım gibi cumanın da böyle çabuk geleceğini hiç tahmin etmezdim inanın salı gününden sonrasını hatırlamıyorum , hangi diziyi seyrettim bu hafta ne yaptım  ? sormayın cevaplayamam o kadar vahim durum :) 
Alt üst uyku düzenimle bugün sizden müsaade istiyoruz :) 
he sanmayın ki yayınla tuşuna bastıktan sonra gidip yatacağım hayır ne yazık ki şu an iş yerinde,çay saatinde kendime gelmek için kahve yudumluyorum hüp hüp :) sıfır makyaj , makyajı kamufle eden fönlü saçlar 
( allahtan yani ) ve etrafımda bir sürü peçete ( sanırım grip oluyorum )  zombi gibi oturuyorum :) Birazdan makyaj çantamı alıp tek kişilik olan tuvaleti dakikalarca kilitleyeceğim ve bu gerilim içerisinde saçma sapan bir makyaj yapacağım kıh kıh kıh :) 
ee o zaman yeni haftada yeni yazılarla görüşmek üzere 
takipte kalın 
Mutlu hafta sonları herkese :)


30 Ocak 2014 Perşembe

FAVORİ ESSİE OJELER !

Herkese merhabalar
Bu sıralar essie ojelerin kıvamı,kalıcılığı ve renkleri hakkında bir çok soru aldım.Bende bu sorulara toptan cevap vermek adına az ve öze essie koleksiyonumda ki oje renklerini size tanıtmak istedim.

Genel olarak essie markasından bahsetmek istiyorum öncelikle ; bir kaç sene önce sadece bellirli mağazalarda ya da kuaförlerde satılan essie ojelere ulaşmak oldukça zordu çünkü semtleredeki mağazaların taleplerine göre hiç ulaşamadığımız renkleri oluyordu fakat geçen sene loreal çatısı altına giren essie ürünlerini boynerlerde ki standlardan , boyner online sistemden ya da bir çok online alışveriş sitesinden bulmanız mümkün.

Ben genel olarak ojeye o kadar para verilmez görüşünü yıllarca savunmuş olsam da bazen fiyat-kalite grafiği doğru orantıda ilerliyor tabi bunu anlamamda son zamanlarda kullandığım hesaplı ojelerin çoğunun bayat yada kapağının kırık çıkması ve çoğunlukla 1 günde solmasının etkileri
de oldukça büyük.

Gelelim essie ojelerime ve renklerine :)


1- OVER THE EDGE : Koleksiyonuma bu sıralar katılan yeni bir üye uzaktan bakıldığında acaba lacivert mi dedirtse de siyah tonlu gri bir oje,içerisinde rahatsız etmeyen bir metallik barındırıyor 1 katı yeterli olsa da renk netliği ve kalıcılığı için 2 kat sürmenizi tavsiye ederim.


2-SEW PSYCHED : Zaman zaman sürmeye cesaret edemesem de özellikle sonbahar aylarında yeşil ojelere karşı ayrı bir sempatim oluyor.bu da o dönemde aldığım renklerden biri rengi aynı şişede ki gibi ,ışıltısınız ve net bir duruşu var.

3-TROPHY WİFE : essie koleksiyonlarının iddialı renklerinden biri .yazın metalik , yanar dönerli ojelere taktığım bir dönemde almıştım ama bu kış sürmeye pek cesaret edemedim ama yinede klasik renk ojelerden sıkıldığımda giydiğim kombinlere uydurduğum bir oje.Bu tarz renkleri sevmiyorsanız , bu tonuda sevmeniz zor olacaktır,özellikle kısa tırnaklarla kullanmanızı tavsiye ediyorum :) 


4-SKİRTİNG THE İSSUE : Çok güzel bir bordo ..bu oje için hayatımın rengi diyebilirim çünkü ben kahve tonlu bordolardan çok pembe ve kırmızı tonlu bordoları çok severim ve tam istediğim rengi bulabilme açısından bu oje çok başarılı , sürdüğüm zaman mutlaka soran oluyor tavsiye ederim .

5-MASTER PLAN : Gri ve mantar rengi dediğimiz bir tondan oluşan bu renk son zamanlarda ki favorim.Kırmızı ojelerden sıkılıp düz ve iddiasız bir şey sürmek istediğimde elim mutlaka bu ojeye gidiyor.

6-SUGAR DADDY : Hayatım boyunca french dışında kullandığım en açık ojedir.Özellikle kırmızı ojelerden tırnaklarım sararmaya başladığında hem hava aldırmak hemde temiz bir görüntü sağlamak için aldığım pembe tonlu , beyazımsı bir oje ayrıca french uygulamalarında da gayet başarılı .Fazlasıyla kullandığım şişenin boşluğundan belli oluyordur sanırım.


7-TURNİNG HEADS RED : Bildiğiniz klasik bir kırmızı , bu ojeyi tercih etme sebebim diğer kullandığım markalar gibi akşam sürdüğüm ojenin sabah renginin matlaşıp solmaması , ben silene kadar ilk sürdüğüm renginde kalıyor , gayet kalıcı ama yinede ton olarak süper .


8-JAG-U-ARE : Muhtemelen adını gıcır gıcır metal kırmızı bir jaguare dan alan bu oje gerçektende adının hakkını veriyor.Normal zamanda metalik kırmızı oje biraz avam bir görüntü versede tırnaklarda azıcık hareket istediğimiz zaman kullanabileceğimiz iddiası az kırmızı metal bir oje .

9-TOO TOO HOT : Şu an resimde olmayan ne yazık ki fotoğraflamayı unuttuğum yeni bir renk.Kırmızı,turuncu,nar çiçeği tonlarında özellikle beyaz tenlilere çok yakıştırdığım bir renk denk gelirseniz denemenizi tavsiye ederim .

Genellikle canlı görseller kullanmaya çalışsam da kendi uygulamalarım içerisinde ne yazık ki bazı renkleri bulamadım .
Sevgiler ..

Keyifli Bir Grup Sohbeti Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Hız ve pratiklik ihtiyacı teknolojik gelişmelerle birleşiyor. Bir dönemin olmazsa olmazı SMS tahtını mobil mesajlaşma uygulamalarına bırakırken her yeni gün eski alışkanlıkları biraz daha unutturuyor. Eskiden rehberdeki isimlere toplu gönderilen kutlama mesajlarının yerini artık daha samimi ve içten grup sohbeti alıyor.
Grup sohbetler en çok yakın arkadaşlarla plan yaparken ya da ders notları gibi bilgileri paylaşırken bazen de dertleşirken, akıl fikir alır verirken imdada yetişiyor.
Grup sohbet özelliğini kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda sürekli geliştiren LINE, aynı zamanda eğlenceli bir sohbet platformu da sunuyor.
Peki LINE Grup Sohbeti nasıl oluşturulur?

İlk adım, LINE’ın ana ekranının üstünde yer alan “Arkadaşlar” menüsüne girmek. Sonra sağ üst köşede yer alan + işaretli ikona tıklamanız gerekiyor. Karşınıza Grup Adı alanı geliyor. Buraya istediğiniz ismi yazarak grup adınızı belirleyebilirsiniz. İsterseniz “Düzenle” yazan gri renkteki fotoğraf alanına tıklayarak grubunuz için profil fotoğrafı da belirleyebilirsiniz.
Sonra sıra arkadaşları eklemeye geliyor. Yeşil renkteki + işaretine tıkladıktan sonra bu gruba eklemek istediğiniz arkadaşlarınızı seçip “Davet” butonuna basarak arkadaşlarınızı gruba davet edebiliyorsunuz. Seçtiğiniz arkadaşlarınıza grup daveti iletiliyor ve kabul eden arkadaşlarınızla sohbet etmeye başlıyorsunuz.
LINE’da keyifle grup sohbeti yapmanın 5 butonu

İşte bu kadar basit, grubunuzu kurdunuz.  O zaman toplu mesaj atmaktan bir farkı olsun; değil mi? Bunun için sohbet ekranındaki menü butonlarına aşina olmak gerekiyor.
1. “Notlar” butonuyla dijital bir günlük oluşturun
Grup sohbeti yaptığınız arkadaşlarınıza özel, ortak bir alan olan notlar bölümünde (Android cihazlarda sol üstte, iPhone’larda sağ üstte) grup üyeleri tarafından bırakılan notları görebilir ve kendi notunuzu oluşturabilirsiniz.
Sayfada yapılan konuşmalardan ayrı bir alanda bulunmaları sayesinde notlarınız genel sohbet sırasında kaybolup gitmiyor. Uzun bir zaman sonra bu notlara baktığınızda ortak bir dijital günlük izlenimi veriyor.
Kendi notunuzu oluşturmak için notlar bölümüne girdikten sonra ekranın altında yer alan “Yaz” butonuna tıklayıp not türünü seçmeniz gerekiyor. Notlarla birlikte Sticker, Fotoğraf, Video, Link (bağlantı) ya da yer imi (lokasyon)paylaşabilirsiniz. Mesela, “Buluşma mekanımız” notunu yazarak buluşacağınız yeri burada harita üzerinde gösterebilirsiniz.
2. Sağ üst köşedeki ok işaretiyle grubunuz için fotoğraf albümü oluşturun.

Grubun yapısıyla ilgili ek seçenek ve ayarlar bu menüde yer alıyor.
Bu menüdeki ilgi çeken özelliklerden biri de “Albüm”. Sadece grubunuzdaki arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz fotoğrafları “Yeni albüm ekle” diyerek paylaşabilir ve grup arkadaşlarınızla dijital bir albüm yaratabilirsiniz.
Ayrıca “Sohbet geçmişini yedekle” ve “Sohbet geçmişini sil” gibi gelişmiş seçenekler de bu menüde yer alıyor.
3. Sol alt köşedeki “+”: Videosuz grup sohbetin tadı mı olur?
Grup sohbetinde birebir konuşma ekranındaki tüm özellikleri kullanmak mümkün. Konum bilgisi, fotoğraf, sesli mesaj, video ve dosya gönderiminin yanı sıra LINE’ın şipşak video özelliği ile 10 saniyelik eğlenceli kısa videolar çekerek de gruptaki arkadaşlarınızla paylaşılabilirsiniz.

4. Sol altta yer alan Sticker, Emoji ve ifadeler butonu
Cümlelerin ya da basit smiley’lerin duyguları anlatmaya yetmediği zamanlar olabiliyor. LINE bu ihtiyaca eğlenceli sticker’ları ile çözüm sunuyor. LINE’ın kendi karakterlerinin yanı sıra Türkiye’ye özel Fırat sticker’ları ve Erdil Yaşaroğlu’nun LINE’a özel tasarladığı Bidon(kedi) sticker’ları ile iletişim daha keyifli bir hale geliyor.
5. Sağ alt köşedeki sesli mesaj butonu ile grup sohbetten seslen, arkadaşların duysun

LINE’ın Grup Sohbeti’nde kısayol olarak sunulan sesli mesaj özelliği ile gruptaki arkadaşlarınıza hızlıca bir haber vermeniz gerektiğinde mesaj yazmak ya da tek tek aramak gibi bir zahmete girmeden herkese sesli mesajınızı kolayca iletebilirsiniz.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

29 Ocak 2014 Çarşamba

NARS LİGHT REFLECTİNG SETTİNG POWDER !

Herkese günaydınlar ve güzel günler

Bugün çok uzun zaman olmasa bile kullanıp çözümlediğim bir ürünü anlatmak istiyorum size.
Malum son zamanlarda özellikle yağlı veya bölgesel olarak karma ciltlere sahip insanların en büyük makyaj problemlerinden biri kuşkusuz makyajın bir müddet sonra uçup gitmesi veya o bölgelerin parlama yapması hatta bu durum makyaj uzmanlarının ve kozmetik firmalarının o kadar dikkatini çeken bir konu ki yavaş yavaş tüm piyasaya ''sabitleyici pudra''adı altında ürünler dökülmeye başladı.


Benimde yukarıda saydığım sorunlardan fazlasıyla var.Şu zamana kadar ne yaptın ? derseniz hiç bir şey yapmadım sadece bir dönem yağ emici mendillerden yardım aldım ama yinede insan daha kuru bir dokunuş istiyor.Bende bu isteğime uygun süper bir ürün buldum ...

Nars light reflecting setting pudra piyasada sabitleme pudrası diye geçse de kullananlar veya yakından inceleyenler bilir ki bu ürün aynı zaman da içerisinde ki hafif yanar döner parlaklıkla aydınlatıcı olarak da kullanılıyor.Tabi bir nars Albatross kadar aydınlık beklemeyelim sonuçta amaçlar farklı :)

-Ürün tebeşir kıvamında sıkıştırılmış klasik nars ambalajında,
-Aynı ürünün toz halinde satılan versiyonu da var ama kullanım açısından bu ürün daha rahat
-Sabitleme veya aydınlatma amacıyla kullandığımız için tüm yüze gezdirmiyor burun,göz altı,kaş altı,elmacık kemiklerin üzeri gibi hem parlamaya müsait hemde aydınlatılabilecek yüksek yüksek tepelere uygulandığında oldukça hoş bir görüntü elde ediyorsunuz.
-İlk sürdüğünüzde acaba beyaz mı oldum ya ? diye bir paniğe kapılıyorsunuz ama bir kaç saniye içerisinde ürün cildinizde bütünleşiyor.


-Siz ayna karşısında pek bir şey anlamasanız da fotoğraf çekildiğiniz de aydınlık görüntü oldukça hoşunuza gidecek,o yüzden ürünü yüzünüze bulamamaya dikkat edin .
-İçerisinden bir adet sünger çıkıyor ama ben süngerler hiç uygulama yapmadım , cesarette edemedim çünkü hem ürünü fazla kaçırmak sıkıntı yaratırdı hemde bu ürünü en son makyaj üzerine uyguladığım için o süngerle makyajımı dağıtma riskim vardı bu yüzden minik bir fırça işimi fazlasıyla görüyor ama ürün beyaz olduğu için aynı fırçayı başka bir ürünle kullanmamanızı tavsiye ederim.

-Cilt yapısı ayrımı yapmayacağım çünkü bu ürün her cilt tipi için gayet uygun.
-Gramaj olarak Narsın klasik allıklarından daha fazla yani uzunca bir müddet biteceğini düşünmüyorum ve ayrıca ürün dış kutusunun içinden yine siyah, koruyucu ve içerisinde süngeri koyabileceğiniz bir gözü olan kılıfla çıkıyor.gayet güzel :)

-Nars ürünleri sadece sephoralarda satılıyor.

Sevgiler ;)


28 Ocak 2014 Salı

Alicia Keys ve Kiehl's İle Harekete Katılın

Kiehl's markasının en etkili ve en sevilen ürünlerinden biri olan Midnight Recovery serum bu kez sadece bizim cilt güzelliğimiz için değil hayırlı bir iş için sınırlı sayıda ki özel tasarımıyla satışta.14 kez grammy ödülü alan sanatçı Alicia Keys in özel tasarladığı şişelerle 1 adet Midnight Recovery serum satışı = 1 adet HIV / aids tedavisi gören bir çocuğun 1 aylık bakım ve sağlık masrafları demek


Sizde bu etkinliğe katılıp HIV / Aids tedavisi gören çocuklara yardım etmek isterseniz Khiels mağazalarını ziyaret etmeniz yeterli .NİKE AİR MAX ÇELİŞKİSİ !

Herkese mutlu günler
Son zamanlarda farkettiyseniz kimse bot,çizme giymez oldu özellikle havaların düne kadar yer yer baharı andırmasından dolayı çorap giymeyenleriniz bile çoğunluktaydı.Benimde en sevdiğim kombinler arasında bilekte biten pantolonlar ve altına giyilen spor ayakkabı ya da espadriller olsa da yinede böbreklerimi yolda bırakmaya hiç niyetim yoktu  bu yüzdende sadece beğenmekle yetindim.


Geleli asıl konumuza Ünlü spor ürünleri markası nike'ın son zamanlarda popüler olan spor ayakkabılarına dikkat etmeseniz bile mutlaka bir yerde rastlamışsınızdır.Hem renkleri hemde görünüşleri itibariyle has spor ayyakkabılarının daha kullanışlı hale geldiği Nike air max modelleri o kadar yaygınlaştı ki bırakın spor halleri deri pantolon , over size kabanların altına bile giyiliyor.


Başta yukarıda ki durumu fazlasıyla yadırgasam da son zamanlarda çok hoşuma gitmeye başladı ama yinede tek bir kombin için değil ileriye dönük yatırım yapmak amaçlı iyice bir düşünmek istedim sonuçta bedava almıyorsunuz :)

Siz nike air maxler hakkında ne düşünüyorsunuz , sizce kullanışlı olurlar mı ?
Sevgiler
27 Ocak 2014 Pazartesi

LOOK BY BİPA LİP GLOSS !

Herkese tekrar merhabalar
Bugün ne yazık ki ülkemizde olmayan ama yurt dışında yaşayanların ya da yurt dışına çıkacakların kolaylıkla edinebileceği bir dudak ürününden bahsetmek istiyorum size.


Look By bipa ..benim daha önce ambalajlarına aşina olsam da duymadığım ve hiç bir ürününü kullanmadığım bir markaydı tabi bu durumun yukarıda dediğim gibi ülkemiz sınırları içerisinde satışsa olmamasından da kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Bana hediye olarak gelen bu ürünü açıkçası kırmızıyı çok sevsem de ilk zamanlarda kullanmaya biraz çekindim çünkü hem kırmızı hem parlak bir ürün açıkçası pek benim tarzım değildi.Ben kırmızı rujları daha çok mat görünümlü kullanmayı sevdiğim için bu ürünü pek yanımda gezdirmiyordum ama bir kaç defa deneme amaçlı uyguladığımda özellikle durdukça oturan renginden dolayı oldukça beğendiğim bir dudak ürünü oldu.


Gelelim ürünün genel özelliklerine ;
Rengi kırmızı ve parlak ama öyle avam bir görüntüsü olmuyor.
Sürdükten sonra sanki biraz pembe tonlu olduğunu daha iyi anlıyorsunuz
Balçık gibi bir kıvamı yok , dudak kenarlarında yapış yapış bir his bırakmıyor.
Kalıcılığı çok iyi değil ama diğer kırmızı rujlara göre çok kolay sürüldüğü için bu konuya çok fazla takılmadım
Fırçası klasik lip gloss fırçası görünümde fakat yassı olduğu için dudak kenarlarındaki kıvrımlı noktalara oldukça kolay ulaşıyor.
ve en güzel yeri kuşkusuz öpücüklü,sade ambalajı :)
Eğer denk gelirseniz günlük olarak yanınızda bulunması açısında almanızı tavsiye ederim ;)


BLOG SATIŞINDA YENİ ÜRÜNLER !

Herkese günaydınlar ve iyi haftalar
Haftanın ilk postunu girmeden önce ufak bir duyuru yayınlamak istedim.
Blog satışı için açmış olduğum kardeş blog üzerine yeni ürünler ekledim.
Ürünler hakkında ki detaylara ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır
sevgiler


25 Ocak 2014 Cumartesi

ZARA GREEN COAT !

Herkese günaydınlar :)
Son zamanlarda başta pembe ve tonları olmak üzere renkli kabanlar oldukça trend.Siyah veya kahverengiden sıkılanları kapış kapış tükettiği stoklar yüzünden ben hiç bir yerde istediğim pembeyi bulamadım ama yeşilde bence bu sezon için oldukça gözde renklerden.Eğer sizde bu tarz patlak renklerde salaş kabanlar arıyorsanız Zara'nın yeni sezonuna bakmanızı öneririm ;)

Mutlu hafta sonları ..


23 Ocak 2014 Perşembe

AVON İDEAL FLAWLESS STİK KAPATICI !

Herkese güzel günler

Hafta başında Avon'dan yaptığım ve araştırmadan rastgele seçtiğim ürünlerden bahsetmiştim size.
Geldiği günden beri kullandığım,çok fazla beklenti içerisi de girmeyerek.çantamda dursun,işimi görsün dediğim kapatıcıyı sizlerle tanıştırmanın vakti geldi bence.Avon İdeal flawless serisinin ince uzun,stik şeklinde ki kapatıcısı.
*İlk olarak ambalaj konusunda benden geçer not aldı çünkü ince ve küçük görünmesine rağmen içerisinde ki ürün miktarı oldukça fazla ve dış görünüş olarak simsiyah ve şık :)


*Ben normalde online alışveriş sistemlerinden daha önce kullanmadıysam ve kodunu bilmiyorsam kapatıcı ve fondöten almam ama bu sefer zincirlerimi kırdım :) 3 renk içerisinden ''fair'' rengini tercih ettim beyaz tenliler için en uygunu bu renkti.

*Fair rengi bana göre pembe alt tonlu bir renk sizde resimlerde bunu fark edeceksiniz zaten ama ürünün fair dışında ki bir üst renginin sarı alt tonlu olduğu söyleniyor.


*Ürün bana göre yağsız bir yapıda ama oldukça kalın , elime denediğimde kolayca dağıtsam da göz altımda dağıtırken biraz zorlandım bu yüzdende bu ürünü uygulamadan önce göz altlarınızı iyice nemlendirdiğinizden emin olun.

*Kapatıcılığı beklenilenden daha başarılı fakat ben bu ürünün göz altlarından çok yüzde ki noktasal kusurlar kapatmak amaçlı kullanılmasında daha başarılı olacağını düşünüyorum,fondöten vb. cilt ürünleri altında sırıtmıyor.

 (Kapatıcılığını damarlara bakarak anlayabilirsiniz )

*Gizlemek istediğiniz bir sivilcenin üzerine ürünü sürüp tampon hareketlerde yayabilirsiniz.

*Ben indirimden 10tl ye aldım normal fiyatı 20tl civarı bence bu fiyat için bu performans oldukça başarılı denemenizi tavsiye ederim.

Mutlu günler :)

22 Ocak 2014 Çarşamba

NARS 2014 BAHAR KOLEKSİYONU !

Herkese günaydınlar ve güzel günler
Ahh ahh biz en zaman vazgeçeceğiz acaba şu kozmetik dünyasının albenili koleksiyonlarından :) ?
Bayan nüfusunun cebindeki paranın son kuruşunu bile gözü kapalı bu sektöre yatırdığı ürünlerden bahsediyorum beyler,hiç garipsemeyin çünkü sizin nasıl futbol veya araba aşkınız var veya tuttuğunuz takım gol attığında birbirinizi döve döve sarılışlarınız var ya heh işte bizimde ilgi alanımız bakım ve kozmetik dünyası :) yapacak bir şey yok :P

En sevilen kozmetik markalarından nars son dönemlerde sınırlı sayıda özel koleksiyonlar çıkartıp bizi mağaza mağaza gezdirse de kolaylıkla himayemize alacağımız bahar koleksiyonunu da hazırlamayı unutmamış ..

Klasik,şık ambalajları ve güzel renkleriyle karşınızda Nars 2014 bahar koleksiyonu ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...