30 Ekim 2014 Perşembe

BENEFİT MAJORETTE KREM ALLIK !

Herkese güzel günler
Havalar soğuduğu için son dönemlerde soğuktan ve rüzgarlı havalardan uçup giden toz alıkların yerini krem allıklar almaya başladı.Chanel bu konuda fazlasıyla iddialı ve popüler olsada krem allık pazarına benefitte bu hafta itibariyle katılmış bulunuyor.

Ben yağlı bir cilde sahip olduğum için kremsi ürünler her ne kadar pudralarşma vaati verselerde beni fazlsıyla korkutmuşlardır ama sephorada gezerken hem rengine hemde kokusuda hayran kaldığım için dayanamayıp aldım :)


*Öncelikle ürün bu hafta piyasaya çıktı daha önce aradım bulamadım demeyelim :)
*Yine her benefit ürünü gibi eğlenceli ve tatlı bir ambalajla karşımızda.
*Paketi açınca buram buram bir portakal yada onun gibi bir narenciye kokusu yayılıyor.
*Yüzünüze sürdüğünüzde bir müddet bu koku devam ediyor ama sizi rahatsız etmiyor.
*Ürünü isterseniz elle isterseniz de krem allıklara uygun bir fırçayla uygulayabilirsiniz.
*Ben RT sık kıllı bir fırçayla sürüyorum ama istediğim performansı almak için biraz tekrar yapmam gerekiyor.
*Renginin turuncu olduğunu görüp korkmayın gayet doğal bir hava veriyor.
*Ben bu tarz renkli allıklara koyu renk rujları yakıştırmıyorum çok rengarenk bir hal alıyoruz o yüzden renk kombinlerinizi ona göre yapmanızı tavsiye ederim.

*Gelelim en önemli konuya krem yapı ve yağlı cilt ikilisinden dolayı tereddütlerim çoktu ve her ne kadar sürdüğüm anda pudralaşsa da gün sonunda beni biraz hayal kırıklığına uğrattı ve cildimde kusma yaptı o yüzden yine yeniden söylüyorum ki yağlı ciltler kesinlikle toz ürünler kullansınlar !!!!


*fiyat 120 yada 125 tl gibi bir oranda değer mi değmez mi bilemedim ama benefit sağlıklı ürünler ürettiği için cilt konusunda alacağınız hiç bir markada hiç bir ürünü fiyat olarak çok fazla sorgulamayın çünkü fondöten,pudra,allık,cilt kremi,nemlendiriciler ...iyi araştırılıp öncelik sağlayacağınız ürünlerinizin başında olmalı.

Şimdilik söyleceklerim bu kadar sevgiler saygılar :)

27 Ekim 2014 Pazartesi

'Selfie için uygulama olsa nasıl olurdu?' diyorsanız LINE'dan B612 selfie uygulaması

Gün geçtikçe selfie fotoğrafları hayatımızda daha çok yer kaplıyor. Selfie öyle bir hale geldi ki, genç yaşlı, ünlü ünsüz herkes birbirinden keyifli ve eğlenceli selfie paylaşıyor. Ofiste, sokakta, mağazalarda gittiğimiz mekanlarda ve gezdiğimiz yerlerde selfie ile eğleniyoruz. Artık hayatımızda selfie çubuğu diye bir şey var. Çünkü iyi bir selfie çekmek için ışık ve efektlerin yanı sıra iyi bir açı da önemli.
Günlük hayatlarımızın bir parçası haline gelen selfie’ler, akıllı telefon üreticilerinin ve uygulama geliştiricilerin de dikkatini çekmiş gibi görünüyor. Akıllı telefon üreticileri selfie için ön kamerası daha kaliteli cihazlar sunmaya başladı. Bunun yanı sıra selfie için yeni uygulamalar da geliştiriliyor. 560 milyon kullanıcısıyla dünyanın önde gelen mobil platformu LINE da geçtiğimiz günlerde özellikle selfie (özçekim) için hazırlanan kamera uygulaması B612’yi piyasaya sunduğunu duyurdu. Siz de “Neden adı B612?” diye düşünüyorsanız, hemen söyleyelim. B612 adını Küçük Prens hikayesindeki bir gezegenden alıyor. Uygulamayı hemen indirmek isterseniz: http://b612.line.me/go
B612’yi sizler için inceledik:
-    Kullanımı oldukça kolay
-    Yalnızca selfie çekimine odaklanıyor
-    Uygulama hem iOS hem de Google Play’de sunuluyor
B612 nasıl kullanılır?
Büyük ekranlı telefonlarda selfie çekmenin en önemli dertlerinden biri olan telefonu düşürmeden tutma sorunu B612’nin tek elle kullanabilmeye imkan veren yapısıyla çözülmüş. Fotoğraf çekmek için ekranın herhangi bir yerine dokunmak yeterli. Standart kamera uygulamalarında selfie çekmenin en büyük dertlerinden birisi de uzaktan güzel, yakından kötü görünen selfie’ler ve bunları silme derdi… B612’de sen istemeden fotoğraflar cihaza kaydolmuyor.  Selfie’yi çektikten sonra güzel bir kare yakalandığını düşündüğünde ekranın sağ alt köşesinde yer alan “Kaydet” tuşuna basman yeterli oluyor. Ayrıca fotoğraf çekimi sırasında ses çıkmadığı için her yerde selfie çekmek mümkün hale geliyor.
Selfie’ler için özel olarak tasarlanan 53 filtre
“Işık nasıl? Efekt güzel olacak mı? Saçımın rengi belli mi?” gibi dertler için de çözüm sunan B612’de filtreler fotoğraf çekilmeden önce gösterildiği için fotoğraf çekildiğinde nasıl görüneceğini anlamak çok kolay. Android cihazlarda selfie için özel olarak tasarlanmış 53 ve iOS cihazlarda 49 filtre sunan B612’de poz verirken ekranı sağa veya sola sürükleyerek filtreler arasında geçiş yapıp en iyi kare yakalanabilir. Hangisini seçeceğinize karar veremediğiniz anda ortada yer alan tuşa bastığınızda rastgele bir filtre seçiliyor.
Nereye odaklanacağını bilen uygulama
İnsanları otomatik algılayan B612, arka plandakileri odak dışında tutarak yüzleri ve vücutları vurguluyor. Bu özellik fotoğrafların profesyonel bir kameradan çıkmış gibi görünmesini sağlıyor.
Kolay kolaj hazırlama
Selfie uygulaması olur da kolaj özelliği olmaz mı! Her fotoğrafa ayrı poz ve filtre kullanılabilen kolaj özelliğini açmak için ekranın sol altında yer alan butona tıklamak yeterli.
Selfie’ni istediğin yerden paylaş
Çekilen selfie’ler Facebook, Twitter ve Instagram’da kolayca paylaşılabiliyor.
Bi’Selfie Çek Hediye Kazan
LINE, B612 selfie özelliğini vurgulamak için bir de etkinlik düzenliyor. 21 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında, uygulamayla selfie çekip #B612 ve #LINETurkiye hashtag’leriyle Instagram’da paylaşan kullanıcılar selfie çubuğu kazanma şansı yakalıyor.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

17 Ekim 2014 Cuma

TREND DOSYASI : EL BİLEZİKLERİ / PALM CUFF

Herkese uzun bir aradan sonra tekrar merhaba
bu sıralar çalışmamam ve bilgisayarlarla pek haşır neşir olmamam sebebiyle bloğa pek fazla vakit ayıramıyorum ama instagramda instablog hallerinde ilerliyorum takip için : elidaninaskcesmesi ;)

gelelim ana konumuza..havalar iyice soğumaya ve kısa kollular yerini uzun kollu kazak,body vb. şeylere bırakmaya başladı ve bu sayede bilekler kapanmaya ve bileklik,bilezikler ortadan kaybolmaya başladı ama aksesuarsız asla mottosuna gönül vermiş trend avcıları bu sıaralar yeni bir akım başlattılar :) Palm cuff :) yani el bilezikleri ...ilk başta akla şahmeran mı ? acaba sorusunu getirtselerde bunlar şahmeranlardan daha modern ve tarz bir görünümdeler ..

tarif etmem biraz saçma olacağı için daha iyi anlamanız açısından sizi görselerle başbaşa bırakıyorum ve yeni sezonda 1 adet edinmenizi tavsiye ediyorum :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...